K.V. Mid-Fryslân / ReduRisk

Akkrum / Grou / Reduzum / Warten

Sterke seizoensopening in Oegstgeest

KV Mid-Fryslân/ReduRisk 1 begon de Korfbal League 2 met een uitwedstrijd tegen Fiks (Oegstgeest). De afgelopen jaren was de seizoensopening meestal thuis tegen DSC (Eindhoven), maar dit team promoveerde naar KL1 en is dit seizoen geen tegenstander meer. De competitieleider bepaalde daarom dat Mid-Fryslân nu startte met een uitduel.

Uitwedstrijden leverden in recente seizoenen weinig rendement op; daardoor lag direct druk op deze eerste wedstrijd. Intern werd dit gezien als een wedstrijd die in feite gewonnen moest worden. De ploeg en staf waren zich bewust van de uitdaging, mede door het ontbreken van twee geblesseerde dames.

Fiks nam brutaal een 2–0 voorsprong, maar twee treffers van Martijn de Bruin trokken de stand snel gelijk. Vanaf dat moment bleef Mid-Fryslân steeds aan de goede kant van de score. Jennie Terpstra was in de eerste helft bijzonder trefzeker: zij maakte al zes goals en hield haar tegenstander op de nul door tactisch sterk te verdedigen. Bij rust stond het 10–13. Mid-Fryslân was de betere ploeg, maar kon nog niet echt loskomen.

In de tweede helft bleef het spelbeeld lang hetzelfde. Om de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken, werd er wat wisselingen doorgevoerd. Eveline Rianne Boonstra en Wimke van der Veen ruilden van vak en Sido Harkema kwam in het veld voor Jakko de Nekker, omdat dat aanvalsvak moeite had de korf te vinden.

Het andere vak, met Matthijs Draaisma, Jesper Tolsma, Jennie Terpstra en Wimke van der Veen, scoorde daarentegen steeds makkelijker, maar kreeg het juist verdedigend lastiger. Fiks bleef tot 21–23 aanhaken. Daarna kwam Jakko de Nekker in het veld voor Matthijs Draaisma.

Toen de verdedigende organisatie vervolgens nog iets beter onder controle kwam en de doelpunten aan Friese zijde makkelijk bleven vallen, brak bij Fiks de weerstand. Mid-Fryslân liep uit naar 21–30. De wedstrijd was daarmee gespeeld. De eindstand werd 22–31. Dat was gezien het wedstrijdbeeld wat geflatteerd, maar de overwinning was zonder meer verdiend.

Bij Mid-Fryslân kwamen alle spelers tot scoren en de productie was mooi verdeeld: 16 voor de dames en 15 voor de heren.

Doelpuntenmakers
Martijn 4, Jennie 8, Jakko 5, Sabine 4, Jesper 4, Matthijs 3, Wimke 1, Eveline 1 en Sido 1

❤️🖤❤️❤️🖤❤️❤️🖤❤️

Spannend debuut voor Mid-Fryslân 2 in de Reserve Korfballeague 2

KV Mid-Fryslân/ReduRisk 2 maakte dit weekend zijn debuut in de Reserve Korfballeague 2 en reisde hiervoor naar Bennekom.  De spanning was bij de spelers goed te merken in de openingsfase. Enkele vrije ballen werden gemist en er waren situaties waarin geen 2,5 meter werd gehouden. DVO, met een aantal sterke heren in de ploeg, profiteerde hiervan en nam al snel een voorsprong van zes doelpunten.

Na een time-out rond de 15e minuut kwam er meer rust in het spel van MF2. Wietse en Marije zorgden elk met twee mooie treffers voor een belangrijke ommekeer. Bij rust was het verschil daardoor teruggebracht tot slechts één punt.

In de tweede helft duurde het ongeveer tien minuten voordat Mid-Fryslân 2 voor het eerst zelf op voorsprong kwam. Vanaf dat moment ging het gelijk op en wisselden beide ploegen elkaar af aan de leiding. In de spannende slotfase werd aan beide kanten veel druk gezet en bleef het tot het einde toe spannend. Uiteindelijk eindigde het duel in een gelijke stand: 18–18.

Een knap resultaat bij het debuut op dit niveau en een duidelijke bevestiging dat ze mee kunnen komen in deze competitie op dit niveau. 

Doelpuntenmakers: Wietse 4, Sido 3,  Marije 3, Berber 3, Mirthe 2, Anco 2 en Daniel 1

❤️🖤❤️❤️🖤❤️❤️🖤❤️

Volgende week staan voor de selectie dan de eerste thuiswedstrijden op het programma: Mid-Fryslân 2 speelt zaterdag 15 november a.s. om 18.10 uur tegen opnieuw een derde team, dit keer van PKC/Vertom uit Papendrecht. Daarna volgt Mid-Fryslân / ReduRisk 1 om 20.00 uur tegen DeetosSnel/QLS 1 uit Dordrecht. We kijken uit naar volgende week en hopen op een volle sporthal de Twine. 

Om te kunnen reageren op dit nieuwsbericht, moet u akkoord gaan met de social media cookies.