K.V. Mid-Fryslân / ReduRisk

Akkrum / Grou / Reduzum / Warten

Mid-Fryslân zeker van kampioenspoule na winst op Nic

Onder herfstige omstandigheden boekte Mid-Fryslân 1 in Reduzum een belangrijke overwinning op Nic 1. Daarmee is de ploeg, met nog één wedstrijd te spelen, zeker van plaatsing voor de kampioenspoule na de zaalcompetitie.


In de eerdere ontmoeting in Groningen had Mid-Fryslân het nog lastig, vooral met de dames van Nic. Dit keer stonden de verdedigende opdrachten van coaches Gerald Aukes en Joke Koldijk als een huis. De dames van Mid-Fryslân hielden hun tegenstanders goed kort en scoorden zelf zeven keer. Na een 3-3 tussenstand, dankzij drie treffers van Jennie Terpstra, nam Mid-Fryslân het initiatief over. Onder aanvoering van Martijn de Bruin, die in die fase driemaal scoorde, liep de ploeg uit naar een 10-6 ruststand. Ondanks dat Nic bijna elk klein foutje wist af te straffen, bleef Mid-Fryslân geconcentreerd en hield het de controle.

In de tweede helft bouwde de ploeg de voorsprong verder uit naar 17-10, waarna de overwinning niet meer in gevaar kwam. De eindstand: 19-15, een goede teamprestatie, met doelpunten van alle spelers:
Martijn (3), Jakko (4), Jennie (3), Eveline (1), Matthijs (2), Jesper (3), Sabine (1) en Anniek (2).
Mooi detail: Sabine Visser maakte haar rentree na blessureleed en wist meteen weer tot scoren te komen. Lotte Schrijver zat nog niet bij de selectie; zij werkt aan haar herstel.


De laatste wedstrijd van de veldcompetitie wordt gespeeld op dinsdag 7 oktober a.s. tegen SCO. Deze inhaalwedstrijd vindt plaats in Wolvega, op sportpark Molenwiek, aanvang 20.30 uur.

Laatste veldwedstrijd levert zege op voor Mid-Fryslân 2

Mid-Fryslân 2 speelde haar laatste veldwedstrijd tegen Avo 2, aansluitend aan het duel van Mid-Fryslân 1. Dit was een experiment om te beoordelen of deze volgorde bevalt. De start verliep wat stroef; bij rust stond er een gelijke stand van 5-5 op het bord. In de tweede helft wist Mid-Fryslân 2 een kleine voorsprong op te bouwen. Diverse wisselspelers kregen speeltijd en maakten een prima indruk. Ondanks de onstuimige weersomstandigheden werd de wedstrijd afgesloten met een 12-10 overwinning.

Het team kan zich nu voorbereiden op het zaalseizoen, waarin het debuteert in de Reserve Korfbal League 2.

Doelpuntenmakers: Daniël 2, Gabe 1, Berber 2, Anco 1, Wietse 2, Amarins 2, Sido 1 en Mirte 1.

Om te kunnen reageren op dit nieuwsbericht, moet u akkoord gaan met de social media cookies.